18 јули 2017 | Кафе пауза

Стилизирајте го вашиот костим за капење на 6 различни начини

Нема потреба да барате уникатен костим за капење, доволно е само да го надополните стариот.

3 симптоми на алергиска реакција што не смеете да ги игнорирате

Ако вашата алергиска реакција се појавува повеќе од еднаш неделно, дури и откако ќе земете антихистамини, веднаш посетете го докторот.

10 песни од Бијонсе што се химни за жените ширум светот

Со години наназад Бијонсе претставува модел на однесување за многу жени ширум светот.

Флертувањето е уметност: Интересни факти за флертот што ќе ве остават без зборови

Научниците тврдат дека доволни се 2 минути флертување со очите за да роди силна љубов помеѓу двајца луѓе.

Ќотекот нема ефект кај децата: Дознајте која казна делува и на најнемирните деца

Неодамнешните истражувања поврзани со телесните казни покажале дека родителите ги тепаат децата многу почесто одошто мислите.

10 докази дека едноделниот костим за капење е посекси од бикините

Едноделните костими за капење изгледаат многу добро, модерно и атрактивно, а овде пронајдете ја вашата инспирација.

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Најслатки се секако најмалите морски лавчиња кои се шеткаат околу плажите барајќи совршено место за одмор и игра.

Луѓето можат да ја црпат вашата енергија исто како што растенијата се јадат меѓусебно

Станува збор за истражување што може да доведе до нови откритија во областа на биоенергијата, но и да докаже дека луѓето можат да црпат енергија од други луѓе исто како во случајот на растенијата.

Постои 1 добра формула и 3 забранети фрази за успех во секоја љубовна врска

Внимавајте на негативните изрази и постапки, бидејќи тие оставаат длабока трага во нашите мисли.

Овие обувки прават да изгледате многу постаро одошто сте!

Познато е дека во одредени парчиња облека или бои жените може да изгледаат постаро. Но, дали сте знаеле дека тоа може да го направат и вашите обувки?

10 работи што луѓето не сфаќаат дека ги правите поради вашиот доминантен карактер

Алфа луѓето се силни, амбициозни, неверојатни и страшни истовремено.
12