10 песни од Бијонсе што се химни за жените ширум светот

10 песни од Бијонсе што се химни за жените ширум светот

Со години наназад Бијонсе претставува модел на однесување за многу жени ширум светот. Иако не знаеме многу за нејзиниот приватен живот, сепак можеме многу да научиме од нејзината музика. Затоа и воопшто не изненадува фактот што многу жени нејзините песни ги доживуваат како химни според кои живеат. Во продолжение следуваат 10 од нив, за коишто сме сигурни дека и вие ги обожавате!

1. „Ring the Alarm“

2. „Hold Up“

3. „Why Don’t You Love Me“

4. „Freakum Dress“

5. „Jealous“

6. „Mine“

7. „Countdown“

8. „Crazy In Love“

9. „Rather Die Young“

10. „Kitty Kat“

Прочитајте ги и овие 15 работи кои ги дознавме од биографијата на Бијонсе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар