Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Овие морски лавови живеат на островите Галапагос во Еквадор каде што ги има во огромен број. Тие се насекаде! Најдобриот дел е тоа што се неверојатно слатки и дружељубиви. Понекогаш им се приближуваат на луѓето и се однесуваат питомо исто како да се домашни миленици. Најслатки се секако најмалите морски лавчиња кои се шеткаат околу плажите барајќи совршено место за одмор и игра. Погледнете ги следниве фотографии од овие неодоливи морски лавови кои ќе ви го стопат срцето…

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Преслатки морски лавови кои се однесуваат како питоми домашни миленици

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар