10 докази дека едноделниот костим за капење е посекси од бикините

10 докази дека едноделниот костим за капење е посекси од бикините

Едноделните костими за капење беа во мода, а потоа започнаа да ги носат само девојките кои имаа несигурности во врска со својот изглед, па ги користеа да ги затскријат недостатоците. Но, денес не мора да ги носите само затоа тоа што сте „качиле“ неколку килограми, туку затоа што токму ваквите модели се повторно во мода. И изгледаат многу добро, модерни се и атрактивни. Тие им прилегаат на сите девојки, без разлика на нивната градба, а еве и неколку докази за тоа. Погледнете, можеби ќе добиете инспирација за вашиот летен изглед за плажа.

1-10-dokazi-deka-ednodelniot-kostim-za-kapenje-e-poseksi-od-bikini-www.kafepauza.mk_

1. Постојат многу варијанти на едноделни костими за капење, а меѓу нив се и оние со долги ракави. Овие костими се одлични за фотографирање. Не можете да згрешите ни со еден од овие модели, особено ако имаат „исечени“ делови од страните.

2-10-dokazi-deka-ednodelniot-kostim-za-kapenje-e-poseksi-od-bikini-www.kafepauza.mk_

2. Понекогаш, малку е повеќе. А, ако вашиот костим за капење има и вертикални пруги, тогаш вие ќе изгледате витко и затегнато, без многу мака. Тоа е тој ефект кој сите ние го сакаме кај едноделните костими за капење.

3. Кајли Џенер, на пример, е згодна сама по себе, па така на неа ѝ прилега скоро секој модел на костим за капење. Значи, доколку и вие имате облини, едноделните костими за капење се совршено решение за вас. Совет плус: нека вашиот костим за капење има и некој интересен напис и сите очи ќе бидат вперени во вас.

4-10-dokazi-deka-ednodelniot-kostim-za-kapenje-e-poseksi-od-bikini-www.kafepauza.mk_

4. Едноделниот костим за капење се јавува и во варијанта на монокини и доволен ви е само еден поглед на нив за да го знаете тоа.

5-10-dokazi-deka-ednodelniot-kostim-za-kapenje-e-poseksi-od-bikini-www.kafepauza.mk_

5. Костимот за капење како модна комбинација сама за себе? Може и сакаме. Кога може Кендал, можеме и ние.

6-10-dokazi-deka-ednodelniot-kostim-za-kapenje-e-poseksi-od-bikini-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страна за уште 5 фантастични едноделни костими со кои ќе постигнете прекрасен ефект.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар