Топ 5 содржини за изминатата недела (7.3-13.3)

Што беше најпопуларно на Кафе пауза деновиве?Топ 5 содржини за изминатата недела (7.3-13.3)

1. Пубертетот на машките во една минута

Бенџамин Френклин рекол:
.

„Едно денес, вреди колку две утре.“

Вчера е минато, а утре е безмалку плод на вашата имагинација. Па така, денешниот ден е единствениот ден што вистински го живеете. Еве како можете да го направите подобар.
.

2. 30 трикови за подобар ден

Оваа приказна напишана и анимирана од страна на Александар Гелнер, со музичка подлога од Никлас а Крогер, на динамичен начин го прикажува периодот на пубертет кој го поминуваат момчињата.
.

3. Kако може да ти се допаѓа баш тој дечко?

Факт е дека девојките се пребирливи, но и машките не ни даваат подобар избор – реченица која често може да се слушне на утринското кафе. Откако поминала „важната“ вечер, девојките најчесто коментираат „Како може да ти се допаѓа баш тој дечко?“ Треба да сфатиме дека девојките не секогаш знаат што треба да се цени кај еден дечко. Затоа, оваа листа може да им помогне да донесат правилна одлука.
.

4. 18 тајни што треба да ги знае секоја жена за подобар секс

Направивте романтична атмосфера. Ја заклучивте вратата од спалната соба. Му пративте на партнерот неколку флертувачки погледи. Бадемите, јагодите и морските плодови беа дел од вашата роматична вечера. Секоја жена треба да ги знае тајните за подобар секс. Еве кои се тие.
.

5. 5 причини зошто не треба да се откажете од кафето

Утринскиот ритуал на подготвување кафе со сè уште неотворени очи е еден од оние  моменти, кои го споделуваат милиони луѓе во светот. Богатиот и расонувачки вкус на топлото и свежо кафе, секогаш помага да се чувствувате подобро, уште при првата голтка. Покрај тоа што ви помага при освестувањето, доброто во него е тоа што доколку не го наполните со шеќер, млечен крем или некој друг засладувач, тоа има многу малку калории. Истражувања за кафето можете да најдете секакви, дека тоа е добро или лошо, здраво или штетно и што ли уште не. Па затоа за вас, денеска одвоивме 5 причини поради кои кафето треба да ви биде и да ви остане близок пријател.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар