29 ноември 2014 | Кафе пауза

10 факти кои не ги знаевте за лакот за нокти

Лакот за нокти, после карминот, е најпродаваниот козметички производ во светот. Тој е незаменлив дел од женскиот несесер, а зад него стојат неколку интересни факти.

Ојмјакон – Најладното село во светот

Ојмјакон е село кое се наоѓа во Република Јакутија, во Русија. Иако името на ова село означува вода што не замрзнува, што е поради топлиот извор кој се наоѓа во негова близина, Ојмјакон е прогласено за најладното село на планетата Земја.

Бидете креативни со облеката што ја имате наместо да купувате нова

Еве неколку совети кои ќе ви помогнат максимално да ја искористите облеката што ја поседувате, што дефинитивно ќе му дојде добро и на вашиот паричник.

Клучот за успехот во врските не е она што вие мислите дека е

Погледнете ги овие 3 пристапи со чија помош ќе создадете цврсти темели на врската кои ќе ви овозможат иднина помеѓу вас и вашиот партнер...

Пресмешни љубовни пораки кои ја ислустрираат модерната врска

Доколку сте креативни и желни никогаш нема да имате проблем со смислување нови и интересни работи за да ја зачините врската со доза хумор и многу љубов. Овие пораки ќе ви дадат инспирација.

5 докази дека патувањето низ времето сепак е можно

Не знаеме дали постои патување низ времето и како тоа навистина изгледа, но овие вистинити случки досега никој не успеал да ги објасни.
Датум: 29 ное 2014

Пржени јаболка со цимет

Есенска гозба... прсти да излижеш...
Датум: 29 ное 2014
, Автор: