Пресмешни љубовни пораки кои ја ислустрираат модерната врска

Пресмешни љубовни пораки кои ја ислустрираат модерната врска

Отсекогаш, еден од најголемите проблеми на кои наидувале луѓето во врска е монотоноста. Рутината, како што ја нарекуваат, е тешко надминлива и потребни се труд, желба и најмногу – креативност за парот да излезе од неа.

Денес, љубовните писма, за жал, се далечно минато, а дури и технологијата тука многу не помага. Но затоа, доколку сте креативни и желни никогаш нема да имате проблем со смислување нови и интересни работи за да ја зачините врската со доза хумор и многу љубов. Ако сепак ви недостасува малку инспирација, следниве пораки сигурно ќе ви завршат работа.

Најдрага сопруго, твоите гради се најдобри. Хо хо, сопругот

Најдрага сопруго, твоите гради се најдобри. XOXO.
– Сопругот

Мој драг мажу, во врска со проблемот кој го имаше со далечинското од телевизорот. Во право бепе, имаше нешто што го блокираше сигналот. Тоа беше ова парче црна изолациска лента кое внимателно го исеков и го поставив врз сензорот. Те сакам :)

Мој драг мажу, во врска со проблемот кој го имаше со далечинското од телевизорот. Во право беше, имаше нешто што го блокираше сигналот. Тоа беше ова парче црна изолациска лента кое внимателно го исеков и го поставив врз сензорот. Те сакам 🙂


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар