адреналин | Кафе пауза

Вивнете се високо во воздухот со Горан Кузмановски, талентиран фотограф и бестрашен авантурист

„Нникогаш не заборавајте дека сите овие спортови се многу безбедни ако се почитуваат правилата, и ако знаеме до каде е нашето ниво.“

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

Знаевте ли дека напливот на адреналин е речиси исто освежувачки како и шолја кафе?

Креативна и адреналинска идеја: Свадбена церемонија на мрежа, 120 метри над Големиот Кањон

Па, што мислите вие за оваа идеја? Дали сте доволно храбри и модерни за нешто олку екстремно?

Совршени работни места за најголемите авантуристи

Дали сте авантурист? Дали ги поминувате одморите и слободните денови правејќи нешто што ви го покачува адреналинот? Ако одговорот е да, тогаш вие сигурно не сте за работа во канцеларија.

3 начини да го потиснете адреналинот и да останете смирени

Адреналинот е хормон кој предизвикува страв, забрзано чукање на срцето и слично кога личноста е под стрес.

4 моменти кога играњето на сигурна карта може да ве повреди

Кога играњето на сигурно ве води во опасност?
Датум: 09 мар 2016

36 причини зошто никогаш не треба да практикувате сноубординг

Секој што тврди дека ужива во сноубордингот лаже. Никој не може да ужива во овој недефиниран спорт, кој нуди многу малку возбуда и е без одредени правила.
Датум: 27 јан 2016

Најстрашните нешта кои луѓето ги прават од забава

Многу луѓе веруваат дека имаат нешто херојско во себе и навистина се спремни да ги тестираат своите верувања.
Датум: 20 јан 2016

7 екстремни спортови кои треба да ги пробате

Екстремните спортови не се само за зависниците од адреналин со долгогодишно искуство.
Датум: 25 дек 2015

Дали навистина можете да умрете од страв?

Дали симптомите на страв навистина можат да предизвикаат смрт?

Зошто жените ги сакаат мажите?

Бидејќи кога ќе им кажеме „Те сакам“ тие не бараат објаснување.

10 типови луѓе со кои е најдобро да одите на патување

Патувањето е едно од најдобрите искуства кои животот ни ги нуди. А кога патуваме, многу важни се нашите сопатници. Ако сме во лошо друштво, тогаш голема е веројатноста нашето патување да испадне катастрофа.