Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

Знаевте ли дека напливот на адреналин е речиси исто освежувачки како и шолја кафе? Вашиот крвен притисок се покачува, пулсот ви се забрзува и се чувствувате полни со енергија. Овие фотографии ќе ви бидат вистинско расонување.

1. Гаснење на пожар во Калифорнија

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

2. „Моите пријатели секојдневно си ги ризикуваат животите“

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

3. Гладна поларна мечка во Канада

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

4. Дали ова е печурка или раѓање на зомби апокалипсата?

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

5. „Во Австралија не се плашиме од крадци, туку од проклети кенгури!“

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

6. Печурка како од хорор филм

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

7. „Мислам дека повеќе не сакам брза храна“

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар