Научниците сметаат дека убавината е чувство, а не физичка карактеристика

Изгледа дека дефиницијата за убавина е преземена од физичките и материјалните стандарди.

10-те најдобри филмови што ги очекуваме оваа есен

Оваа есен е одличен период за драми и филмови кои сигурно ќе се закитат со некоја награда.

Какво влијание има зјапањето на родителите во телефоните врз нивните деца?

Децата кои не добиваат доволно внимание и поддршка од родителите воглавно се фрустрирани и хиперактивни.

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Една од најбараните пластични операции е зголемувањето на градите. Но, оваа процедура не е многу безбедна.

6 причини зошто вреди да ја чекате вистинската врска

Во текот на животот можеби ќе имате многу партнери, но речиси сите романтични врски ќе ви бидат неуспешни.

8 видови депилација на бикини зоната и сè што треба да знаете за нив

Иако имањето влакна е сосема природно, денес е нормално да ги бричите или депилирате.

5 секојдневни навики на светските милијардери

Додајте ги овие нешта во вашиот дневен распоред и погледнете како ќе ви се менува животот.

Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин

Знаевте ли дека напливот на адреналин е речиси исто освежувачки како и шолја кафе?

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Рибите

Нивниот исклучителен ум честопати ги става во ситуации коишто повеќето смртници не ги искусуваат во текот на целиот животен век.

Сè уште ја барате вашата среќа? Можеби Господ сака прво да научите нешто за себеси…

Господ ве учи дека не можете да продолжите да го живеете вашиот живот според очекувањата коишто ги има општеството, вашите родители или пак, ги имате самите вие.

Дали воопшто знаеме што значи ГМО?

Интересното е што најголемиот дел од јавноста воопшто не знае што значи кратенката ГМО.
Датум: 24 авг 2018
, Автор: