авион | Кафе пауза

Нов изум: Корејски гаџет за оние на кои навистина им недостасува патувањето

Што би дале сега за еден поглед од прозорецот на авион? Ќе биде помалку од 1600 денари, но не билет, туку корејска ЛЕД светилка која ви дава поглед над облаците.

Дали некогаш сте се запрашале што стјуардесите веднаш забележуваат на вас?

Ќе патувате со авион, влегувате и насмеаните стјуардеси веднаш ви посакуваат добар ден. Тие се секогаш љубезни, но има многу, многу повеќе зад поздравот.

Осумте најлуди нешта кои авионските патници ги направиле за да ја измамат контролата

Дали некогаш сте се запрашале кои се најсрамните и најсмешните вистински приказни за луѓето кои се обиделе да ги заобиколат правилата при летање со авион?

Mожете ли да забележите кој авион се разликува од останатите на оваа слика?

Пред очи ви е, но не е лесно веднаш да забележите за кој авион станува збор.

Љубов каква што секоја жена посакува: 6 часа стоел на нога во авион за неговата сопруга да спие

Неодамна една жена која посведочила на оваа случка, споделила фотографија од несебичниот чин на овој маж.
Датум: 12 сеп 2019
, Автор:

Работи кои не треба да ги носите доколку патувате со авион

Авионот е превозно средство со кое најбрзо може да стигнете до посакуваната дестинација, но сепак треба да обратете внимание на неколку детали доколку се одлучите за него.

Работи од коишто нема потреба да се плашите за време на авионски лет и работи што се навистина опасни

Многу луѓе се плашат од летање и секое патување со авион им е вистински предизвик.

Најопасните работи кои можете да ги направите во авион

Повеќето луѓе не мислат дека летањето е опасно. Но дури и кога ги знаете најневеројатните факти за авионите, сигурно не сте запознати со некои поретки закани.

Зошто треба да ги исклучуваме телефоните при полетување и слетување на авионот?

Пред полетувањето и пред слетувањето, стјурдесите ги замолуваат патниците да ги исклучат нивните електронски направи. Зошто?

10 интересни факти за авионите кои сигурно не сте ги слушнале

Тешко е да изненадите искусен патник, но сепак постојат некои работи кои веројатно ги немате слушнато.

Како изгледа патувањето со најлуксузниот авион во светот?

Авионската компанија Etihad Airways вложила малку повеќе труд од другите компании и таа нуди авион што може да се опише единствено како приватен „апартман“.