Љубов каква што секоја жена посакува: 6 часа стоел на нога во авион за неговата сопруга да спие

Љубов каква што секоја жена посакува: 6 часа стоел на нога во авион за неговата сопруга да спие

Љубовта и романтиката не се изразуваат само со цвеќиња и големи гестови во јавност. Така на пример, овој маж стоел 6 часа во авион за да ѝ дозволи на неговата сопруга да се отспие на нивните споени седишта. Сепак, не сите го доживуваат овој гест како романтичен.

Неодамна една жена која посведочила на оваа случка, споделила фотографија од несебичниот чин на овој маж. За некои луѓе ова е убав гест од негова страна, додека други го критикуваат.

„Ако е тоа љубов, подобро да бидам осамен“, искоментирал еден човек.

„Тоа не е љубов. Неговата сопруга е себична, а тој е слабак“, нервозно се изразил друг.

Една жена рекла дека ова изгледа како ситуација помеѓу Роуз и Џек од Титаник и тоа го смета за глупаво.

Други сугерираат дека се работи за фотографија извадена од контекст:

„Лажги. Не дозволуваат да стоиш на преминот ни 5 минути, а не па 6 часа. Ма ајде човеку.“

„Не, не бидете такви… сѐ што гледате е слика која може да има милион различни приказни во позадина. Можеби постапил исправно. Според Шекспировите зборови, никогаш ништо не е ни исправно ни погрешно, но размислувањето за тоа го прави такво.“

Иако не знаеме што е вистинската причина за овој гест, одбираме да прифатиме дека се работи за романтичен потег. Колку и некој да го смета ова за глупаво и како знак на слабост, знаеме дека половина од светот мисли поинаку. Само прашајте ги жените. 🙂

Погледнете го и овој маж кој прави урнебесни „секси“ фотографии за својата девојка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар