Mожете ли да забележите кој авион се разликува од останатите на оваа слика?

Mожете ли да забележите кој авион се разликува од останатите на оваа слика?

Пред очи ви е, но не е лесно веднаш да забележите за кој авион станува збор.

Да бидеме искрени, одморите не секогаш се релаксирачки, особено ако имате лет. Со долгите паузи меѓу летовите, одложувањата и откажаните патувања, неверојатно е што воопшто стигнувате до вашата дестинација. Но, ние имаме една загатка со авиони, што нема да влијае на вас и нема да ги наруши вашите планови за патување. Можете ли да го пронајдете авионот што не припаѓа на оваа слика со мапа од збиен воздушен сообраќај?

Држете се цврсто – не може набрзина да ја одгатнете оваа незгодна загатка.

  • Помош:

    Авионот што го барате, лета во спротивната насока од останатите.

За среќа, „фаќањето“ на вистинскиот лет, во реалниот живот, обично е малку полесно. Ако се обидувате да го забележите авионот „натрапник“, но не го пронаоѓате, не очајувајте. Го имаме и решението.

  • Решение

Доколку обожувате загатки, ви ја предлагаме и оваа: Само 2% успеале да ја решат! Дали и вие ќе бидете едни од нив?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар