Аки Рахимовски има многу невообичаена тетоважа!

Аки од Парни Ваљак без пари ќе свири на свадбата на Жаре!?

Гости во новата епизода од македонското ток шоу „Еден на Еден“ ќе бидат Аки Рахимовски и членовите на бендот „Парни Ваљак“!

При гостувањето кај Жаре, Аки ќе раскаже приказни за детството во Скопје, пикантерии од музичката кариера, ќе се споделат дел од авантурите на „Парни Ваљак“ пред и по концертите, а секако, овој период не би бил тоа што е доколку и Аки не се придружи во дегустирањето на првомајските ќебапчиња.

Погледнете ја најавата за новата „Еден на Еден“, која ќе ја гледате оваа сабота во 22 часот и 30 минути на Алфа ТВ.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар