27 април 2018 | Кафе пауза

Животот е циркус, а сите ние сме дел од него

Сите ние на оваа Земја сме дел од овој животен перформанс кој се одигрува под шарениот циркуски шатор. Сите ние сме учесници, само што некои од нас се публика, а некои пак се главните ликови во рингот наречен Живот.
Датум: 27 апр 2018
, Автор:

Домашно подготвено кафе од цикорија

Заменете го кафето со здрава цикорија

Филм: Одмаздници: Војна на бесконечноста (Avengers: Infinity War)

Одмаздниците и нивните сојузници мора да жртвуваат сè во обид да го победат семоќниот Танос пред тој да уништи половина од универзумот

Најрадиоактивните места на Земјата каде што сè уште живеат луѓе

Нуклеарни катастрофи, природна радијација и контејнери за радиоактивен отпад... Некои се напуштени, но во некои уште живеат луѓето.

Што заслужува вашиот хороскопски знак во истиот овој момент!?

Сте се запрашале ли некогаш дали навистина ги заслужувате нештата кои ги имате? Или можеби сакате да знаете зошто некои други нешта доаѓаат во вашиот живот?

5 модели на очила за сонце кои ќе бидат вистински хит летово

Големо враќање на моделите на очила за сонце кои сакавме да ги „украдеме“ од нашите мајки кога бевме деца.

Ефектот смартфон: Зошто сите сме зависни?

Речиси сите се навикнати на нотификациите од пораките и социјалните мрежи. Но, повеќето не се свесни колкава е нивната моќ.

13 помалку познати факти за ботоксот

Кога започнала козметичката употреба на ботоксот? Која му била првичната намена? Навистина ли помага при мигрени?

7 нешта што ги прават најдобрите пријатели чие пријателство е создадено да трае

Врската со најдобриот пријател најчесто содржи 4 нешта – вие, вашиот пријател и времето и енергијата што ги посветувате на пријателството.

Стара персиска приказна: Искуството е најдобриот учител

Древна поучна приказна за стравот, искуството и безбедноста.

Како се менува вашето лето штом наполните 25 години?

Штом ќе наполните 25 години, подгответе се за промена.

Дали вашата душа е уморна?

Кога душата дава знак, послушајте ја и дозволете ѝ да се одмори.
12