Едноставно виетнамско кафе за мрзливите утра

Вкусно кафе кое се подготвува за само 10 минути

Едноставно виетнамско кафе за мрзливите утра

Потребни состојки:
  • 2 лажици засладено кондензирано млеко
  • 60 милилитри свежо подготвено еспресо
  • Лед
Начин на подготовка:

Сипете го млекото во чаша, додајте го еспресото и мешајте сè додека целосно не се комбинираат. Можете да додадете повеќе кафе или млеко по вкус. За крај, додајте мраз и сервирајте.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар