Поглед во иднината (FlashForward)

Дали доколку дознаете дел од вашата иднина, ќе продолжите да живеете нормално или ќе промените нешто?

Смешни грешки при снимањето на ТВ сериите

Следуваат 4 одлични видеа кои ќе ве насмеат до солзи, а истовремено и ќе ве присетат на многу моменти од вашите омилени хумористични ТВ серии.

Интересни факти за „Озборувачка“ (Gossip Girl)

Моментално е една од најгледаните и најпопуларните тинејџерски серии, најмногу поради гламурот и модата, како поради и специфичноста и комплексноста на секој лик поединечно.

Perfect Couples (Совршени парови)

ТВ серија за 3 сосема различни љубовни двојки кои се обидуваат да опстанат во совршени врски...
Датум: 01 мар 2011
, Автор:

Градот на „пумите“ (Cougar Town)

ТВ серија за искреноста, реалноста, вистинските пријателства и комичната страна на животот

На работ (Fringe)

Микс на случувања поврзани со паралелен универзум, морничави и необјаснети појави, кои се секојдневие на дивизијата Fringe...

Спартак: Крв и Песок (Spartacus: Blood and Sand)

ТВ серија за љубовта, секс интригите, надежта, правдата и слободата... Серија од која ќе ви застане здивот. Одлично замисленото сценарио поткрепено со вистински историски факти и неверојатно добри ефекти...

Познатите во South Park

Мајкл Џексон, Бритни Спирс и Барак Обама се само некои од „среќниците“ кои успеале да влезат во некоја епизода од оваа серија. Погледнете кои се другите познати личности кои имаа свое појавување во South Park:

Секогаш е сончево во Филаделфија (It’s Always Sunny in Philadelphia)

Приказна за четворица пријатели кои се справуваат со животот на еден сосема необичен и комичен начин...
Датум: 26 јан 2011
, Автор:

Интересни факти за „Како ја запознав мајка ви“

Пред да започне снимањето на „Како ја запознав мајка ви“, Ниел Патрик Херис (Барни) и Џош Реднер (Тед) веќе имале глумено заедно во филмот „Писмото од Париз“ (The Paris Letter), и тоа како љубовници.

Убави мали лажливки (Pretty Little Liars)

Приказна за лагата, стравот, заканите и мистеријата кои стануваат дел од секојдневието на 4 тинејџерки...

Неколку причини зошто да гледате „Glee“

Тинејџерската серија е приказна за вистинските вредности во животот, амбициите и желбите, подемите и падовите.
Датум: 02 дек 2010
, Автор: