22 февруари 2012 | Кафе пауза

Водолија и девица – пријателска комбинација

Принципиелната девица ги обожава слатките „вознемирувања“ кои водолијата ѝ ги предизвикува, бидејќи длабоко во себе, тежнее по малку повозбудлив живот.

Луксузен глисер во ретро стил

Глисерот „Рива Акварива“ е изработен од сестраниот австралиски дизајнер Марк Њусон, а претставува продолжение на италијанската серија луксузни глисери „Акварива“.
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Цртежи во снег

Чекор по чекор, оваа масивна слика била „втисната“ во штотуку навеан снег минатиот месец. Направена е во Колорадо, по идеја на Соња Хинричсен, која имала помош од пет волонтери.
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Љубовните врски на актерите од серијата „Како ја запознав мајка ви“

Интересни факти за приватните животи на ликовите од вашата омилена ТВ серија...
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Бијонсе – божица која остава без здив!

Секоја нејзина песна, секој нејзин настап има содржина и значење. Таа со својата музика пренесува порака, па затоа Бијонсе не е само забавувач, таа е божица која остава без здив!
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Форми на љубовта извајани од природата

Погледнете ги овие неверојатни природни креации, во облик на најголемиот симбол на љубовта - срцето. Вистински рај за очи!
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

15 интересни факти за кафето

Историјата на кафето е една долга интересна приказна која содржи многу повеќе од 15 факти. Но, не сакаме да бидеме досадни и да ве пренатрупаме со куп информации, па затоа уживајте во она што го издвоивме за денес.
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Герилска уметност

Артистот Неко, изреволтиран од фактот дека насекаде околу него скоро и да нема слободна површина или елемент „без задна намера“ да рекламира нешто, се одлучил да го бојкотира целиот овој процес.
Датум: 22 фев 2012
, Автор: