Најголемите стравови на секој од хороскопските знаци

Најголемите стравови на секој од хороскопските знаци

Секој од нас има скриен страв кој веројатно никогаш нема да признае дека го има. Тука не зборуваме за страв од пајаци или височина, туку за страв поврзан со подлабоки емоции. Не постои хороскопски знак кој не се плаши од нешто, а доколку не сте сигурни за вашиот страв, продолжете со читање.

Најголемите стравови на секој од хороскопските знаци

Овен

Се плашите да ги изгубите најблиските пријатели.

Бик

Се плашите да се вратите чекор назад и да ви пропадне целиот труд што сте го вложиле.

Близнаци

Се плашите да ја изгубите желбата за успех.

Рак

Се плашите да го изгубите оптимизмот и да станете скептик.

Лав

Се плашите да завршите на лошо место.

Девица

Се плашите да се изгубите себеси во љубовната врска.

Вага

Се плашите да ја изгубите сродната душа, вашата вистинска љубов, вашиот најдобар пријател.

Скорпија

Се плашите да ги изгубите најдрагите спомени од луѓето кои не се повеќе со вас.

Стрелец

Се плашите да ја изгубите контролата врз вашиот живот.

Јарец

Се плашите да не ги оттргнете сите од вас со вашето однесување.

Водолија

Се плашите да ја изгубите имагинацијата како што стареете и созревате.

Риби

Се плашите да го изгубите трпението и да престанете да сонувате.

Следно, прочитајте кои хороскопски знаци секогаш мислат дека се попаметни од останатите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар