5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

Следниве 5 загатки бараат остро око и целото ваше внимание. Фокусирајте се и обидете се да одговорите точно на што е можно повеќе прашања. Можете да ги решите сите?

1. Одберете ја бравата што одговара со клучот

5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

 • Одговор

  5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

2. Која сенка му припаѓа на Дедо Мраз?

5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

 • Одговор

  5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

3. Кој или што е претставено на сликата?

5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

 • Одговор

  5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

4. Кој квадрат треба да стои на местото на прашалникот?

5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

 • Одговор

  5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

5. Најдете го предметот што не припаѓа на фотографијата

5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

 • Одговор

  5 предизвикувачки загатки за оние коишто забележуваат детали

Обидете се да ги решите и овие загатки што ќе ја зголемат моќта на вашиот ум.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар