Стаклена куќа среде зеленило

Стаклена куќа среде зеленило

Лоцирана на периферијата на Краков, Полска, на површина од 1.400 метри квадратни, оваа куќа претставува призма на целата природа околу неа. Стаклениот изглед го привлекува вниманието на неа, додека истовремено овозможува гледање на сите природни убавини кои ја опколуваат низ неа.Стаклена куќа среде зеленилоКуќата Јодлова ја карактеризираат две главни спални соби, покриен базен, простор за живеење од 140 метри квадратни и 5-катна кула. Долниот кат на кулата воедно служи како гостински простор, додека најгорниот е студио кое е целосно застаклено, овозможувајќи прекрасна панорамска глетка на далечните планини Татри.Стаклена куќа среде зеленилоКуќата е производ од заедничката работа на лондонското архитектонско студио PCKO и на полското MOFO.Стаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленилоСтаклена куќа среде зеленило


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. SVETLANA Reply

    PREKRASNO1 OTSEKOGASH SUM SAKALA DA ZIVEAM VO KUKA SO GOLEMI PROZORCI! OVA SEPAK E NESTO POUBAVO!
    BI SAKALA DA JA IMAM!

  2. Veca Reply

    Super e kukata , bi sakala da imam edna takva , A koj i ne bi sakal, da sedis i da ja gledas prirodata i da uzivas
    BRAVO ZA PROEKTANTITE

Остави коментар