19 мај 2011 | Кафе пауза

Запознајте го бикот одблизу

Биковите се најчесто стабилни личности, кои секогаш се трудат да останат во допир со реалноста и покрај нивната тенденција кон тврдоглаво однесување.

„Bad Romance“ отсвирена на една гитара, но со четири раце

Популарната песна на екстравагантната пејачка Лејди Гага, „Bad Romance“, која само на Јутјуб собра околу 380 милиони гледања, доби нова интересна акустична верзија.

5 задолжителни парчиња облека за мажи

Некои работи остануваат вечно во мода, можат да се комбинираат со секој стил, па затоа и во нив вреди да се инвестира.
Датум: 19 мај 2011
, Автор:

Минијатурниот свет на инсектите

Прекрасни фотографии од инсекти доловени во вистинскиот момент... Глетка која не се гледа секој ден...

Стаклена куќа среде зеленило

Лоцирана на периферијата на Краков, Полска, на површина од 1.400 метри квадратни, оваа куќа претставува призма на целата природа околу неа.
Датум: 19 мај 2011
, Автор: