Новите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивка

Новите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивка

За да ја лансираат новата формула на светски популарната вотка „Smirnoff“, која е инспирирана од бразилскиот пијалак Кајпирошка, компанијата побарала од агенција за дизајн „JWT“ да им креира креативна обвивка за шишињата.
Новите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивкаТие како инспирација го искористиле надворешниот изглед на овошјата според кои е создаден вкусот на пијалакот, односно употребиле кора од зелен лимон, јагоди и плод од пасифлора. Тие смислиле и многу забавен начин како да го отворите т.е. олупите шишето. Вотките можат да се набават и во дрвени гајби, исто како што се транспортира овошјето на пазарите низ Бразил.Новите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивкаНовите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивкаНовите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивкаНовите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивкаНовите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивка


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар