Хумористични дизајни на чевли

Хумористични дизајни на чевли

За фантастичните и необични дизајни на чевли на Коби Леви и порано бевме инспирирани да напишеме пост. Израелскиот дизајнер на чевли има уникатен, весел и шеговит пристап во неговата работа, третирајќи ги обувките како скулптури. Хумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиОчигледно резултатот е повеќе хумористичен отколку модерен дизајн, бидејќи Леви црпи инспирација од секојдневието, која ја инкорпорира во креативен пар потпетици. „Поттикот да создадам ново парче произлегува од некоја идеја, концепт или слика која ќе ми падне на ум. Производот е уметност која може да се носи. Чевлите се живи.“Хумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевли.

Повеќето од моите инспирации се добиени надвор од „светот на чевлите“, кои им даваат на овие обувки екстремна трансформација. Резултатот е најчесто хумористичен, кој создава уникатна перспектива за чевлите воопшто.

Хумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевлиХумористични дизајни на чевли


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Waldorf Reply

  Ужасни се.
  Се прашувам кој би ги купил овие чевли?!

 2. irena Reply

  interesni

 3. sakaliewa Reply

  abe lejdi gaga nose povisoki 😀

 4. sabina Reply

  haha abe jas ke gi kupam

Остави коментар