Инспиративни исечоци од хартија

Бови Ли е артистка која изработува исечоци од хартија, кои се производ на нејзината голема имагинација, посебна техника и талент.Инспиративни исечоци од хартијаНејзините дела се инспиративни, кои понекогаш се јасни геометриски шаблони, а понекогаш сложени пејсажи од природата што раскажуваат цела приказна, преку ситните детали.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар