Штала трансформирана во модерна куќа со базен

Оваа куќа е трансформација на една штала лоцирана во пространа околина. Идејата за реновирањето била да се направи куќа која природно ќе се вклопи во тој крај. Куќата е традиционална земјоделска градба во која е доволно удобно за да се живее во модерен животен стил. На постојната градба и се додадени 2 дополнителни крила и базен.Штала трансформирана во модерна куќа со базенШтала трансформирана во модерна куќа со базенГлавниот објект претставува еден широк простор со таван од дабови даски, висок 9 метри. Употребата на дрво и големиот модерен камин му даваат топлина на местото. Сите објекти вклучуваат палета од едноставни материјали: камени подови, дабови подови, греди, врати и тавани, како и бело малтерисани ѕидови. Енергијата која е потребна за работа на подземниот систем за греење доаѓа од пумпи за загревање кои се закопани во околното земјиште.Штала трансформирана во модерна куќа со базенШтала трансформирана во модерна куќа со базенШтала трансформирана во модерна куќа со базенШтала трансформирана во модерна куќа со базен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. alina Reply

    nemam zborovi stvarno nesto mnogu ubavo.a be luge parata pravi se.i jas imam stala ke napravev takva kuka ama pari nema.

  2. Darko Reply

    Bravo za stranava kafe pauza osobeno za Art i Dizajn tabot, prodolzete taka! 🙂

Остави коментар