Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Полскиот фотограф Аркадиуш Браницки верува дека креативноста која живее во секој од нас, зависи од нашиот хороскопски знак. Според него, сите ние на различен начин ја чувствуваме, разбираме и манифестираме креативноста. Тргнувајќи од таа идеја, решил да креира сопствен хороскоп, прикажувајќи го креативниот потенцијал на секој хороскопски знак, преку група од 12 претставнички на зодијачкото тркало.

Аркадиуш ја обожава едноставноста во сè и за оваа фото-идеја, исто така решил да прикаже едно минималистичко расположение, без да додава некакви декорации или непотребни детали. Целта на неговата фотосерија е да докаже дека секоја жена поседува своја искра на креативност и треба само да ѝ се даде можност комплетно да го расветли нејзиниот внатрешен свет.

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Овен

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Бик

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Близнаци

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Рак

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Лав

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Девица

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Вага

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Скорпија

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Стрелец

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Јарец

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Водолија

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Риби

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар