Тапаните звучат сосема различно во зависност од средината

Кој би рекол дека удирањето на тапани произведува сосема различен звук надвор во поле, на пат, на фудбалски терен, во гаража, во парк?

Најчести причини за опаѓање на косата кај жените

Секоја жена посакува да има цврста и густа коса, но дерматолозите забележуваат дека во последните десетина години голем број жени се жалат за опаѓање на косата уште во помладите години.

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Во последниве години и во Скопје се обрнува поголемо внимание на украсувањето, но сепак секој град ширум светот има свој особен празничен шмек, кој за среќа можете барем на момент да го осетите, гледајќи ги овие фотографии.

50 најгуглани жени за 2013 година

И оваа година Гугл ја презентираше листата со статистиките за тоа која жена колку била пребарувана во текот на годината.

„Епик“ битка во танцување помеѓу 11-годишниот Антоан и 46-годишниот НБА редар Шенон

Светот неодамна имаше можност со широка насмевка да го гледа видеото во кое двајцата јунаци се натпреваруваа во танцување за време на натпревар на Детроит Пистонс.
Датум: 06 дек 2013
, Автор:

Бубо Каров – Сковин Балкан стенд ап 4 ќе биде врвно шоу!

Домаќинот на Сковин Балкан Стенд Ап 4, Жарко Димитриоски, Бубо Каров и Марјан Ѓорѓиевски беа присутни на пресот со кој се означи почетокот на продажбата на карти за еден од најочекуваните настани оваа година, четвртиот по ред Балкан Стенд Ап фестивал.
Датум: 06 дек 2013
, Автор:

Филмски викенд со адвокатски драми

Во поново време нема добри филмови од овој тип, па затоа одбравме пет кои се постари, но извонредни.

Хороскопските знаци прикажани преку голи жени

Фотографот Аркадиуш Браницки верува дека креативноста која живее во секој од нас, зависи од нашиот хороскопски знак. Според него, сите ние на различен начин ја манифестираме креативноста, а неговиот начин е преку фотосерија со голи жени. :)

Во кои држави животниот век трае најдолго?

Организацијата за економска соработка и развој (ОЕСР) го објави најновиот извештај, истакнувајќи ги бројките за животниот век во земјите членки на организацијата...

Спа-третман кој е рај за сите љубители на пиво

Веќе неколку години, третманот со пиво се популаризира во Европа и Америка, за кој експертите тврдат дека може да го подобри вашето здравје, а потекнува од античките Римјани.

Зошто никогаш не треба да престанете да бидете дете?

„Не престануваме да си играме затоа што старееме, старееме затоа што престануваме да си играме.“ – Џорџ Бернард Шо

7 парчиња облека кои мора да ги имате оваа зима

Ниските температури веќе се чувствуваат и нудат простор за удобни и модерни зимски комбинации. Еве кои се седумте парчиња облека кои секоја девојка мора да ги има, пред снегот уште еднаш да нѐ изненади.
12