Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Со приближувањето до крајот од годината треба да се завршат и еден куп обврски, кои сме ги одложувале изминатите месеци. Но, она што ќе ве ослободи од предновогодишниот стрес, е токму празничниот дух, кој ќе го почувствувате со едноставно запирање за момент и уживање во декорациите околу вас. Во вашиот дом, во соседството, продавниците, плоштадите – насекаде околу вас се најавуваат убавите празници, со светилки, дрвца, балони и гужви по трговските центри.

Во последниве години и во Скопје се обрнува поголемо внимание на украсувањето, но сепак секој град ширум светот има свој особен празничен шмек, кој за среќа можете барем на момент да го осетите, гледајќи ги овие фотографии.

Берлин, Германија

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Баија, Бразил

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Нинберг, Германија

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Париз, Франција

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Тривандрум, Индија

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Пекинг, Кина

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Беверли Хилс, САД

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Рио де Жанеиро, Бразил

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Брисел, Белгија

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Бургос, Шпанија

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот

Ница, Франција

Погледнете ги божиќните декорации ширум светот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар