Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете

Илај, синот на фотографот Тимоти Арчибалд од Сан Франциско, боледува од аутизам. Сакајќи да му ја пружи сета грижа на своето дете, Тимоти почнал да го фотографира неговото различно однесување. Првичната намера му била да му помогне на Илај да сфати дека е различен од другите, но дека тоа му е предност, а не мана. Но покрај тоа, со текот на времето всушност загрижениот татко успеал подобро да го сфати однесувањето на своето дете. Целата серија фотографии е наречена Ехолилија.Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар