Бебе вкусува лимон првпат во животот

Во животот не се сите работи слатки, а тоа го дознало ова убавко бебенце кога пробало парче лимон за првпат во својот живот. Тоа е во искушение неколку пати да го вкуси киселото задоволство, а интересното е тоа што делува како истовремено да го сака и да го мрази „новиот“ вкус.

Бебе вкусува лимон прв пат во животот

Ова видео било објавено на Јутјуб на 9 јануари и досега е погледнато безмалку 800.000 пати.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    Хахаха какво е :))

Остави коментар