Французинки живеат во ладна пештера

Французинките Ана и Бернадет веќе трета зима живеат во пештера, без никакво затоплување и без електрична енергија. Тие се некаде во шестата декада од животот, а нивниот необичен дом се наоѓа во регионот Високи Алпи во Франција.Французинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештераТврдат дека се пречувствителни на електромагнетната радијација, која е предизвикана од безжичните сигнали и дека пештерските услови биле нивниот единствен излез. Радијацијата им предизвикувала изгореници по телото и силни неподносливи главоболки. За да се се спасат од зрачењето, тие претходно спиеле во изолирани селски полиња, во багажниот простор од автомобилите, во подземни ресторани. Но, на крајот завршиле во пештерата.Французинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештераФранцузинки живеат во ладна пештера


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар