Секси концепт за новата Тојота

Многупати досега од „Тојота“ нè имаат изненадено со некое од нивните примамливи возила, па така и овој пат тие одлично си ја имаат завршено својата работа. Концептот за новиот модел „Toyota FT-86 II“ е истовремено елегантен, агресивен и секси, а по малку посетува и на „бетмобилот“. Секси концепт за новата ТојотаСè уште во јавноста се немаат прочуено детали за перформансите кои ќе ги поседува ова возило, па сликите се само колку да се одржат љубителите возбудени. Се очекува возилото да биде претставено во текот на 2012 година. Секси концепт за новата ТојотаСекси концепт за новата ТојотаСекси концепт за новата ТојотаСекси концепт за новата ТојотаСекси концепт за новата Тојота


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар