9 математички трикови кои не сме ги научиле во училиште (а требало!)

Исто како и секоја друга наука во светот, така и математиката има свои сопствени тајни. Но, поради некоја причина, професорите никогаш не ни кажале за нив. Сè би можело да ни биде многу поедноставно доколку сме ги знаеле овие трикови! Погледнете и обидете се да не се заљубите во математиката…


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар