Најдобрата љубовна фотографија во Веро-центарот

Како секоја година, така и оваа, Веро-центарот за своите верни потрошувачи има многу изненадувања. По повод денот на вљубените, во Веро-центарот ќе се одржи избор на најљубовна фотографија на највљубените парови.
Датум: 09 фев 2015
, Автор:

„Чоколадната земја“ во Веро центарот, уживање за сите сетила

Ако некогаш сте посакувале да бидете опкружени со чоколади и слатки, сте сонувале за земја од бајките со куќички од колачи и бисквити, магична атмосфера и неодоливи мириси, сето тоа ќе го најдете во „Чоколадната земја“ во Веро-центарот.
Датум: 03 фев 2015
, Автор:

„Чоколадна земја“ трети пат по ред во Веро центарот

„Чоколадната земја“ во Веро-центарот, сега веќе еден од најголемите настани поврзани со ова слатко задоволство по трети пат нуди дегустација и продажба над 1000 различни чоколадни производи од домашни и странски производители.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

Cheese Land одново во Веро-центарот

Од 26 ноември до 15 декември и оваа година Веро-центарот e домаќин на најголемиот продажен фестивал на сирења и кашкавали.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Веро центар со низа активности ќе го прослави почетокот на новата училишна година

Овој викенд во Веро-центарот сите потрошувачи, а особено учениците, ќе можат да уживаат во забавната програма со која ќе се одбележи почетокот на новата училишна година.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Веро Центар и оваа година дел од Баскерфест

Од 6 до 15 јуни Веро центарот ќе биде дел од најголемиот и единствен интернационален фестивал на улични артисти во Македонија Баскерфест.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Велигденски активности во Веро-центар

Во четврток, по повод Велигденските празници, во Веро-центарот, за сите нивни потрошувачи ќе започне конкурсот за најдобро декорирано Велигденско јајце.
Датум: 17 апр 2014
, Автор:

Веро-центарот обвиткан во чоколадо

Од 13 февруари до 13 март во Веро-центарот по втор пат ќе се одржи „Чоколадната земја“, настан кој минатата година развесели многу љубители на чоколадото, им понуди можност за истражување на светот на чоколадото...
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Новогодишен музички концерт во Веро Центарот

Празнична атмосфера за сите посетители во следните неколку дена
Датум: 26 дек 2013
, Автор:

„Cheese land“ во Веро Центарот

Oд 29 ноември до 15 декември Веро-центарот ќе биде ексклузивно место каде потрошувачите ќе може да уживаат во врвните вкусови на едни од најпрефинетите сирења и кашкавали од целиот свет.
Датум: 28 ное 2013
, Автор: