Хороскопски знак кој е вечно дете во душата: Тој постојано размислува и чувствува со неговиот ум

Кога се шегуваат, не го прават тоа затоа што сакаат да ве повредат, туку затоа што се разиграни, сакаат да се смеат и да ги гледаат другите луѓе насмеани.

6 причини зошто Близнаците се најдобрите пријатели што можете да си ги замислите

Едно нешто е сигурно: Со Близнаците никогаш нема да ви биде здодевно!

Што треба да очекувате од љубовната врска со Близнаците?

Единствената работа која секогаш важи за Близнаците е тоа што никогаш не можете да знаете што да очекувате од нив.

9 прашања и изјави кои на сите близнаци им е смачено да ги слушаат

Близнаците се интересна појава која на многумина им е забавна за гледање.

Неверојатни факти за близнаците кои сигурно не сте ги знаеле досега

Две личности, родени во исто време. Понекогаш идентични, а понекогаш целосно различни, но секогаш мистериозни.

10 причини зошто никогаш нема да можете да ги заборавите Близнаците, за добро или лошо

Близнаците се исто толку способни да го збогатат вашиот живот, како и да го уништат (најчесто ненамерно).

25 животни кои се „плукнати“ близнаци

Две неодоливи животинчиња се подобри од едно и фактот што близнаците се многу ретки во животинскиот свет ги прави овие животни навистина посебни.

Необични и ретко познати факти за бременоста

Бременоста е состојба која менува многу работи кај жената, како густината на косата, должината на стапалата и чувството за мирис. Но, ова не се единствените чудни факти кои се поврзани со блажената состојба и раѓањето.
Датум: 12 авг 2014
, Автор:

Постојат ли генетски предиспозиции за отпор кон математика?

Една нова студија открила два начина на кои генетичките фактори се важни во стравот од математиката.

Генијална реклама за гуми за џвакање

Производителот на гуми за џвакање „Beldent“ спровел едно интересно истражување во Музејот на современа уметност во Буенос Аирес...

Нежно капење на бебиња близначиња

Соња Рошел е мајка на четири деца, а по занимање е бабица. Благодарение на нејзиното искуство со бебиња, таа развила нов метод на капење, за бебиња кои се стари до 2 месеца.
12