Како изгледаат сега близначките парови кои биле популарни во Холивуд во 80-тите и 90-тите години?

Како изгледаат сега близначките парови кои биле популарни во Холивуд во 80-тите и 90-тите години?

Близнаците се секогаш фасцинантни и убаво е кога гледате две копии од нешто толку исто, но сепак уникатно. Во Холивуд имаат играно повеќе близначки парови, посебно во 80-тите и 90-тите години на минатиот век кога биле доста актуелни и сите сакале да ги гледаат на малите екрани. Некои од нив играле неколку улоги и изненадувачки ја завршиле нивната актерска кариера многу брзо откако ја почнале. Погледнете кои близначки парови биле познати порано, но денес повеќе не се занимаваат со актерство.

1. Мери Кејт и Ешли Олсен

Овие две сестри биле најпопуларните близначки во 1990-тите и раните 2000-ти години на минатиот век. Нивните кариери започнале со улогата на Мишел Танер во популарната комедија „Полна куќа“ (Full House).

После тоа, тие глумеле во неколку филмови за близнаци. На 18 години тие прекинале со актерство, се преселиле во Њујорк и започнале кариера во модната индустрија како модни дизајнери.

2. Кол и Дилан Спраус

Тие станале многу популарни со улогите на Зек и Коди во Дизниевата серија „Лудориите на Зек и Коди“ (Disney’s The Suite Life of Zack & Cody). После улогите во продолжението (The Suite Life on Deck), близнаците го прекинуваат актерството одреден период, но потоа се враќаат назад зад рефлекторите. Кол глуми во популарната ТВ серија „Ривердејл“ (Riverdale), а Дилан глуми во повеќе различни филмови.

3. Тиа и Тамера Моури

Овие близначки прво добиле популарност со глумењето во „Сестра“ (Sister), Подоцна се појавила во неколку ТВ проекти заедно и одвоено и ги освоиле срцата на сите ширум светот. Тие продолжиле со глумата, но и се омажиле и сега имаат по 2 деца – момче и девојче.

4. Блејк и Дилан Туоми Вилхот

Нивните први и последни улоги биле на близнаците Алекс и Ники во популарната комедија „Полна куќа“ (Full House). Се појавуваат и во 2 епизоди од продолжението „Пополна куќа“ (Fuller House) во 2016. Дилан сега професионално се занимава со работа како човек што прави звуци за филмови, а еден од неговите проекти бил за „Игра на тронови“ (Game of Throne). Блејк работи како инженер за звук и додава звуци во филмови.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар