22 јуни 2018 | Кафе пауза

5 важни разговори што треба да ги имате со вашето дете пред 10-тиот роденден

Ова е совршено време за дискутирање на овие важни теми.

6 начини да почнете да „живеете големо“

Живеењето големо е живеење со изобилство. Изобилството не е она што го поседувате, туку она што го споделувате.

7 начини да го задржите вашиот бронзен тен долго откако ќе се вратите од море

За среќа, постојат неколку начини на кои можете да го продолжите траењето на вашиот тен и да изгледате прекрасно и беспрекорно.

Што би правеле хороскопските знаци во зомби апокалипса?

Сигурно имате размислувано дали би се справиле во такво опкружување.

Луѓето трошат по многу пари за „виртуелен имот“

Genesis City е виртуелно земјиште со големина на Вашингтон, а инвеститорите можат да купат делови од земјиштето за огромни суми пари.

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Понекогаш тетоважите се убави декорации без некое значење, но понекогаш тетоважите имаат навистина моќни приказни зад нив.

Одберете мандала и откријте ја пораката од вашето поголемо јас

Вашето поголемо јас секогаш е со вас и ве води низ животот. Но, како да ги добиете пораките што сака да ви ги прати?

15 нешта што ќе ги научите кога ќе нема на кого да се потпрете

Секој очекува најдобрите пријатели да му излезат во пресрет кога се соочува со тежок период.

Едноставни вежби што ќе ве ослободат од болката во нозете

Овие вежби нема да ви одземат многу време, но ќе почувствувате голема разлика ако ги правите редовно.

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Близнаците

Близнаците се палави, љубопитни и остроумни. Тие се родени преговарачи и ги привлекуваат сите нешта кои се нови, бидејќи сакат постојано да си ги прошируваат хоризонтите...
12