13 јуни 2016 | Кафе пауза

Облеката на кралицата која наликува на „зелен екран“ поттикна урнебесна реакција на Интернет

Kако и секогаш претходно, Интернетот не ја пропуштил можноста да ја потсети на оваа епска грешка бидејќи за што друго е корисен ако не и за да потсмев на 90-годишни старици на нивниот роденден?

Јас сум мрзлива мајка: Моќна порака која треба да ја прочитаат сите родители

Децата никогаш нема да бидат независни ако родителите не го сакаат тоа за нив!

Дознајте што значат дупчињата на долниот дел од грбот и зошто се сметаат за исклучително секси

Нивната убавина и префинетост први ја забележале древните Грци и ги нарекле вдлабнатините на Венера.

Што треба да направите доколку одлучите да останете со партнер кој ве изневерил?

Можеби вашите блиски нема да ве поддржат и да се согласат со вашата одлука, но на крајот на краиштата само вие најдобро знаете како треба да реагирате во таква ситуација.

7 ефективни јога пози за прекрасни гради

Tреба да се биде позитивен и да се верува дека секој може да го изгради телото од своите соништа.

11 здрави навики на луѓето кои никогаш не се разболуваат

И покрај сите обврски, овие луѓе успеваат да останат здрави и нема ништо лошо во тоа да се откријат нивните навики поради кои имаат неверојатен имунитет.

Домашен пилинг кој ги чисти белите пори и маснотиите од лицето

Белите пори на лицето се многу распространет проблем кај луѓето, независно од годините.

10-те најбарани украдени уметнички дела

Голем број уметнички дела се изгубени, но овие ремек-дела на сликарството се меѓу најбараните во светот.

Што треба да очекувате од љубовната врска со Близнаците?

Единствената работа која секогаш важи за Близнаците е тоа што никогаш не можете да знаете што да очекувате од нив.

6 причини зошто детскиот оптимизам ќе ви помогне да постигнете повеќе

Децата не се само нашата иднина, тие можат да бидат и нашите водачи.

Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Колку пати ви се случило дури и најнезабележливото однесување на вашиот партнер, како погледнување на друга страна додека ви зборува, да го претворите во очигледен знак дека нешто не е во ред помеѓу вас?

Истражувањата покажуваат: Жените трошат 6 месеци од животот одлучувајќи што да облечат

Жените поминуваат дури 17 минути дневно гледајќи во шкафчето со облека, а 62% од нив патат од изливот на бес кој доаѓа со тврдењето дека „немаат што да носат.“
12