Облеката на кралицата која наликува на „зелен екран“ поттикна урнебесна реакција на Интернет

Облеката на кралицата која наликува на „зелен екран“ поттикна урнебесна реакција на Интернет

Кога одбирате облека за вашиот роденден, многу е важно да се запрашате неколку клучни прашања. Дали облеката е во тон? Дали ќе соодветствува со облеката на другите гости? Дали ќе ве прави да изгледате одлично? И најважното од сè, дали овој избор ќе направи да изгледате како зелениот екран кој се користи за пост-продукција на филмските специјални ефекти.

(1) Облеката на кралицата која наликува на „зелен екран“ поттикна урнебесна реакција на Интернет

За жал кралицата Елизабета заборавила да си го постави последното прашање кога ја одбирала облеката за нејзината роденденска прослава оваа сабота. И како и секогаш претходно, Интернетот не ја пропуштил можноста да ја потсети на оваа епска грешка бидејќи за што друго е корисен ако не и за да потсмев на 90-годишни старици на нивниот роденден?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. digital Reply

    точно, баш асоцира на http://www.imdb.com/title/tt2403021/?ref_=tt_rec_tt :))))

Остави коментар