Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Колку пати ви се случило дури и најнезабележливото однесување на вашиот партнер, како погледнување на друга страна додека ви зборува, да го претворите во очигледен знак дека нешто не е во ред помеѓу вас? Сигурно помислувате дека ве лаже или пак, дека крие толку голема тајна што едноставно не може ни да ве погледне во очи. Ако се пронајдовте во оваа ситуација, тогаш ѕирнете го овој водич кој ќе ви помогне многу полесно да го декодирате неговото чудно и едвај забележливо однесување.

1. Стои со вкрстени раце

(1) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Доколку тој стои со вкрстени раце пред неговите гради, постојат големи шанси дека се чувствува несигурен. Со оваа положба на рацете, тој физички се обидува да си го заштити срцето.

2. Стои со колковите кон вас

(2) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Ако мажот со кој зборувате стои пред вас, со колковите исфрлени нанапред, тој се чувствува самоуверено и секси!

3. Се навалува кон вас кога ви зборува

(3) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Во неговата глава тој сè уште е на работа. Со ова движење сака да ви каже дека ве гледа како негова асистентка која во секое време треба да биде спремна да му помогне. Најдоброто нешто што можете да го направите во овој момент е да му донесете парче хартија – тој ќе биде пресреќен затоа што знаете за што размислува.

4. Ги чува рацете во неговите џебови

(4) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Доколку вашиот партнер ги држи рацете во џеб, тогаш дефинитивно крие тајна и најверојатно се работи за нешто ужасно. Во поголемиот дел од ситуациите тоа значи дека носи човечка маска, но всушност е јарец што зборува. Имајќи го тоа на ум, повеќето јарци што зборуваат се многу фини, така што немојте одма да го отпишете од вашиот живот.

5. Повремено го допира лицето

(5) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Ако го забележите ова однесување додека е со вас, особено ако е нервозен, тогаш сè што треба да направите е да го допрете неговиот нос и да извикате „БИП“. Насмевката е гарантирана!

6. Си игра со својот часовник

(6) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Ако вашиот партнер си игра со часовникот, постојано погледнувајќи го, потајно се надева дека ќе му помогнете да направи временска машина со цел да се врати назад во минатото и да се погрижи дека никогаш нема да измислат сина M&M бонбона. Од друга страна пак, може и само проверува колку е часот, но шансите за тоа се многу мали.

7. Се проѕева

(7) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

И покрај тоа што ви изгледа како тој да е премногу уморен, реалноста е дека се преправа дека е златна рипка и индиректно ви кажува дека сака да фрлите исушени црвчиња кон него.

8. Ги вкрстува нозете

(8) Водич за декодирање на машкиот говор на телото за оние девојки кои претерано анализираат сè

Ако вашиот партнер покрај вас седи во позиција каде што неговите нозе се вкрстени, тогаш е загрижен дека постојат реални шанси да го удрите во неговата интимна област. Погрижете се да му дадете до знаење дека тоа воопшто не е вашата намера, иако во иднина би можела да се промени…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар