Дознајте што значат дупчињата на долниот дел од грбот и зошто се сметаат за исклучително секси

Дознајте што значат дупчињата на долниот дел од грбот и зошто се сметаат за исклучително секси

Мажите уште одамна потврдија дека слатките дупчиња на долниот дел од грбот на женското тело им се неверојатно привлечни. Научниците дури и пресметале дека тие ја зголемуваат сексуалноста на девојките до 20%. Нивната убавина и префинетост први ја забележале древните Грци и ги нарекле вдлабнатините на Венера. Тие ѝ даваат посебна магија и нежност на женската фигура.

Дознајте што значат дупчињата на долниот дел од грбот и зошто се сметаат за исклучително секси

Низ историјата на цивилизираното општество, голем број вајари, сликари и поети ја опевале оваа физичка карактеристика. Интересот на луѓето за оваа сексуална анатомска одлика воопшто не се ограничувал.

Така било сѐ до почетокот на 21 век кога со ова прашање се позанимавале и докторите. Се покажало дека овие симпатични дупчиња се наоѓаат на местото каде што се соединуваат карличните коски. Тие укажуваат на добра циркулација на крвта и силно здравје, како кај жените, така и кај мажите.

Овие жени обично немаат тешкотии при породувањето и не се соочуваат со никакви компликации. Постојат и истражувања кои докажуваат дека жените кои ги имаат овие дупчиња, полесно доживуваат оргазам. Понекогаш и повеќе пати во текот на сексуалниот чин.

Според тоа, ова место со право се смета за особено секси, а жените кои го поседуваат се сметаат за најстрасни љубовници!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар