09 февруари 2018 | Кафе пауза

Топ 5 предности и недостатоци со кои се соочуваат (идентичните) близнаци во секојдневието

Животот е прекрасен кога се има брат или сестра, но каков е ако сте идентични?
Датум: 09 фев 2018
, Автор:

Изберете пат по кој би тргнале и дознајте што ве чека на патот кон судбината

Изберете го патот по кој би тргнале, подобро запознајте се себеси и откријте каква судбина ве чека.

13 илустрации кои покажуваат дека детството некогаш било многу поубаво од сега

Ако погледнете како живеат модерните деца, ќе пронајдете многу разлики во однос на генерациите кои израснале во 90-тите години.

Македонските тату артисти се едногласни: Тетоважите влијаат на туѓото мислење, но тоа не е воопшто важно!

Колку македонскиот народ е толерантен кон луѓето кои го искористиле телото како платно за цртање?

11 совети за оние кои не сакаат да фрлаат храна

Отворете го вашиот фрижидер и погледнете што има во него. Веројатно ќе најдете стари зеленчуци, млеко со сомнителна свежина или речиси празни тегли.

10 одлични филмови за Денот на вљубените

Некои ќе прославуваат со романтична вечера, некои може ќе отидат на некое патување, но има и такви кои само ќе сакаат да изгледаат некој добар филм со партнерот.

Сѐ што треба да знаете за бактериите во вашата вагина

За да го зачувате вашето здравје, многу е важно да имате здрави бактерии во вагината.

9 рани симптоми на дијабетес кои не треба да ги игнорирате

Ако не се лекува, дијабетесот не само што ќе го намали квалитетот на животот, туку може и да го скрати. Токму поради ова е важно навреме да се открие.

9 знаци дека можеби сте имале претходен живот

Прочитајте што велат експертите за тоа!

Едноставен тест кој ќе ви ја открие вашата психолошка состојба

За проценка на личноста, психолозите многу често користат тестови кои вклучуваат двосмислени фотографии кои откриваат аспекти од нечиј карактер...

20 бизарни начини на кои умреле некои луѓе

Низ историјата луѓето умирале на навистина чудни начини, а во продолжение погледнете некои од најбизарните.
12