Како да се ослободите од стресот во новата година?

Ако инкорпорирате барем една од следниве пет практични навики во вашето секојдневие, ќе се чувствувате хармонично и значително ќе го намалите вашиот стрес.

Годишен хороскоп за 2012

Оваа година ќе донесе некои позитивни промени во животот на скоро сите знаци во Зодијакот. Погледнете каква ќе биде 2012 г. за секој од хороскопските знаци.
Датум: 08 Jan 2012
, Автор:

Како да се справите со работата која ја мразите

Одлично би било доколку сите имаме креативна работа која максимално нè исполнува и каде што шефот и колегите се фантастични. Сепак во реалноста, голем број луѓе не ја работат нивната работа од соништата...
Датум: 15 Nov 2011
, Автор:

Стилот во Лондон низ 100 години во 100 секунди

Колку може да се смени модата за 100 години? Ви требаат само 100 секунди за да дознаете. Ова видео е направено да ја одбележи 100-годишнината на источно-лондонската мода, танцувањето и музиката.
Датум: 01 Sep 2011
, Автор:

Животот е прекраток за…

Доколку сметате дека треба да направите промени во животот, тогаш треба да се откажете од многу нешта, но и да научите дека некои работи едноставно не треба да ги толерирате.