23 октомври 2018 | Кафе пауза

6 едноставни совети за среќен и здрав брак (со деца)

Без разлика дали имате многу работа или се грижите за вашите деца, сите се апсорбирани од нивните зафатени распореди.

Есенска детоксикација: Подгответе го телото за зима во само 5 чекори

Есента е тука, а со неа доаѓаат вирусите и бактериите, па затоа е време да почнете да се заштитувате од негативните влијанија и да го зајакнете имунитетот.

Девојче со ампутирана нога станува модел 20 години подоцна

Понекогаш искуствата што ни изгледаат како најстрашни имаат најпозитивно влијание на нас.

4-те хороскопски знаци на кои 24-ти октомври целосно ќе им го промени животот

Полната месечината во Бик нè очекува токму на 24-ти октомври, и ќе ни донесе промени, возбуди и несигурности во романтичните врски.

Куче без двоумење им станало сурогат татко на три мали патки

Навистина е интересно како некои животни се поврзуваат едни со други без разлика што се од различен вид.

Артист со визуелни парадокси и метафори создава илустрации што ќе ве натераат да погледнете два пати

Погледнете дел од неговата работа и подгответе се да бидете инстантно пренесени во многу поинаков свет, што е идентичен на нашиот.

Што ја прави човечката интелигенција толку уникатна?

Што е она што ја одделува човечката интелигенција од онаа на другите животни?

3 загатки кои ќе можат да ги решат само најголемите логичари

Доколку сакате малку да го разбудите вашиот мозок, ви предлагаме да се позанимавате со овие загатки.
Датум: 23 окт 2018
, Автор:

Читате пред спиење? Еве што кажува тоа за вас

Што правите последно пред да си легнете да спиете? Ако сакате да отворите книга веднаш штом се оптегнете на чаршафот, тоа кажува нешто за вашата личност.
Датум: 23 окт 2018
, Автор: