4-те хороскопски знаци на кои 24-ти октомври целосно ќе им го промени животот

4-те хороскопски знаци на кои 24-ти октомври целосно ќе им го промени животот

Полната месечината во Бик нè очекува токму на 24-ти октомври, и ќе ни донесе промени, возбуди и несигурности во романтичните врски. Таа носи неочекувана љубов, решение за некои проблеми што изгледале нерешливи, како и некои сосема нови непријатности. Сите хороскопски знаци ќе го почувствуваат влијанието на оваа полна месечина, но следниве четири ќе го завршат денот со сосема нови животи.

1. Бик

Оваа полна месечина во Бик, ќе ве натера самите да направите промени. Дали ќе се откажете конечно од врската или ќе започнете нешто ново – зависи исклучиво од вас! Секако, ќе имате можност да ја кажете вашата вистина и да ги поделите своите емоции и со другите, па тоа ќе ви даде сила да продолжите понатаму со која одлука и да ја донесете.

2. Лав

Можно е да се најдете на центарот од голема драма на работното место. Така и ќе сфатите дека овој период ви носи само една важна порака – откажете се од сè што не е во согласност со вашите интереси. Не им се спротивставувајте на промените што природно се случуваат околу вас и едноставно продолжете да растете паралелно со нив.

3. Скорпија

Набрзо ќе ви дојде роденденот, па искористете го овој период да размислите за сè. Ако постојано наидувате на неочекувани промени во врската, и се прашувате дали таа вреди за целиот труд, време е конечно да си го одговорите ова прашање и да тргнете во насоката што ќе ја одберете. Или вложете се со целото срце, или ставете крај и продолжете понатаму.

4. Водолија

Изгледа дека конечно ќе ви дојде периодот кога ќе можете да воздивнете. Вашиот дом е онаму каде што е вашето срце. Последниве неколку месеци емотивно ве исцрпеле, па сега ќе имате доволно време повторно да се поврзете со себе, во вашиот дом. Овој месец ќе ги разбуди во вас желбите да се посветите на себе и да си ги наполните батериите.

Дознајте и за кои хороскопски знаци сезоната на Скорпијата ќе биде најдобрата досега, а за кои најлошата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар