30 ноември 2018 | Кафе пауза

4 знаци дека Инстаграм ви се меша во вашиот љубовен живот

Гледајќи ги фотографиите од „совршени“ парови пред прекрасно зајдисонце на Инстаграм може да ве натера да мислите дека вашиот љубовен живот и не е толку добар, без разлика дали сте сингл или пак, ги гледате објавите додека вашиот партнер нежно рчи на каучот покрај вас.

Смешни фотографии од мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки

Секој што смета дека кавалерите не постојат, ги нема забележано „мизерните мажи“ по трговските центри.

Нашиот мозок има „центар за празници“ кој објаснува зошто ги сакаме празниците

Дали некогаш сте се запрашале како му изгледаат празниците (слатките сеќавања од минатото, удобната атмосфера и можноста за подароци) на вашиот мозок?

Цитати за скршеното срце што ќе ви помогнат да продолжите понатаму

Кога ќе го споделите вашето искуство со некого, или кога ќе ја слушнете приказна на некој што поминал низ истото, може да ви биде полесно да го надминете тој период.

9 промени што треба да ги направите во 2019-та година ако сакате вашиот живот да заблеска

Голема е веројатноста сега да ги листате социјалните мрежи и да мечтаете за она што би можело да се случи.

10 семејства што најверојатно го контролираат светот

Можеби сте ја слушнале теоријата на заговор дека сите пари во светот се контролирани од богатите семејства.

10 видови храна што се одлични за здравјето во студените месеци

Кога времето се заладува, може да биде навистина тешко да не качите некој килограм.

6 знаци дека вашите акни можеби укажуваат на посериозен здравствен проблем

За жал, акните не се само тинејџерски проблем и можат да се појават на која било возраст.

Отворена нова книжарница „Полица“

Добри вести за сите љубители на книгата. Пред два дена, во центарот на Скопје, свечено беше отворена првата книжарница на „Полица“.
Датум: 30 ное 2018
, Автор:

Стотици луѓе се журкаа во дивина во центарот на Скопје

Стотици луѓе вчера во клубот „Станица 26“ во Скопје поминаа една ноќ во дивина каде идеален начин да се згреат беше жестокиот пијалак Jägermeister.
Датум: 30 ное 2018
, Автор: