06 март 2019 | Кафе пауза

Најмладата милијардерка во светот: Таа го сруши рекордот на Марк Закерберг!

Таа самата заработила 1 милијарда на 21-вата година од својот живот!

5 начини да станете навистина харизматична личност

Научниците покажале дека харизмата не е нешто вродено, туку дека се стекнува, усовршува и развива.

9 навики на долговечните луѓе

Доколку сакате да живеете подолго, потребно е да вложувате во себе.

Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

За добриот стил најважна е основата, а секоја дама која влегла во нејзините 40-ти би требало да ги има следниве парчиња облека.

Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

На 5-ти март, Меркур започна со неговото ретроградно движење и ова ќе трае до 28-ми март.

Некои од највисоките планини во светот што сигурно ќе сакате да ги видите

Можете ли да си замислите да стоите на врвот на некоја од највисоките планини?

Науката открива: Како се менува вашиот мозок откако ќе го пронајдете „вистинскиот“?

Љубовта е навистина моќна и покрај пеперутките во стомакот, можно е да почувствувате и други физички симптоми.

Древни графити во Помпеја кои покажуваат дека се немаме променето многу во 2.000 години

Ако мислите дека денешните тинејџери ги измислиле графитите и непристојните цртежи од гениталии на ѕидовите, размислете повторно.

Финските канцелариски работници покажуваат зошто дремењето на работа е навистина важно

Ако отсекогаш сте барале добар изговор за да дремнете на пладне, вашата потрага најверојатно заврши.

13 луѓе кои докажуваат дека границата помеѓу лудилото и генијалноста е тенка

Дали некогаш сте забележале дека генијалците често се однесуваат чудно?