04 декември 2018 | Кафе пауза

Најдобрите фотографии со кучиња што некогаш сте ги виделе

Кристина Квапилова е фотограф на кучиња, авантурист и фризби играч од Република Чешка.

Ранци: Најпопуларниот моден додаток за секоја милениумка

Ранците не само што се најпопуларниот моден додаток за оваа сезона, тие исто така и одговараат на секоја комбинација и се удобен начин да ги носиме сите нешта што ни се потребни во секојдневието.

25-те најпродавани музички артисти на сите времиња

Може да биде тешко да се спореди успехот на артистите од минатото со успехот на денешните артисти.

10-те најчудни пријателства во Зодијакот кои всушност функционираат

Следниве комбинации можеби изгледаат чудно, но од нив можат да излезат некои од најдобрите пријателства.

Фотограф од Кина исчезнал, а ова се неговите фотографии што власта не сака да ги видите

Фотографиите на Лу Гуанг ги разоткриле страните на Кина што нејзината власт сака да ги прикрие.

10 нешта што ќе се случат кога ќе почнете да се грижите за себе и да се чувствувате добро

Кога ќе почнете да е чувствувате подобро, нормално е да очекувате многу промени во вашиот живот, од кои повеќето позитивни.

10 нешта што ја изморуваат вашата душа и како да се справите со тоа

Дали ви се случува да се разбудите после 8 часа спиење а сепак да се чувствувате изморено?

6 неочекувани навики што секојдневно ви го уништуваат животот

Понекогаш можно е да е чувствувате ужасно поради секојдневни нешта и навики кои не ги ни забележувате.

4 штетни лаги што си ги кажуваат жените кога се заглавени во токсична врска

За жал, лагите што си ги кажуваат овие жени се опасна форма на самопотврдување.

Audi го претстави електричниот седан e-tron GT

Деби на саемот за автомобили во Лос Анџелес - претставен првиот електричен четворовратен седан од Audi...
Датум: 04 дек 2018
, Автор:

Балканскиот шампион во шминка ќе одржи обука во Скопје

Еден од најдобрите и најнаградуваните професионални шминкери и мејкап мајстори во светот, г-ѓата Сандра Николетич, ќе одржи ексклузивен еднодневен MAKE UP MASTER SHOW + workshop.
Датум: 04 дек 2018
, Автор:

Vip со атрактивна новогодишна промоција

ТВ уреди и смарт телефони по супер цени и 15GB мобилен интернет!
Датум: 04 дек 2018
, Автор:
12