Најдобрите фотографии со кучиња што некогаш сте ги виделе

Најдобрите фотографии со кучиња што некогаш сте ги виделе

Кристина Квапилова е фотограф на кучиња, авантурист и фризби играч од Република Чешка. Таа има само 21 година, и неверојатно портфолио зад себе.

„Кога ја напуштам мојата работа базирана на компјутери, често можете да ме видите како патувам и истражувам со моето прекрасно 7-годишно куче Чарли, кој е и мојот личен тренер и најдобриот и најверниот модел што некогаш сум го имала. Тој е професионален модел што знае многу команди, како на пример, да лиже кога ќе му кажам.“

Кристина Квапилова вели дека фотографијата целосно го променила нејзиниот живот и дека таа почнала да се занимава со неа само поради нејзиното куче. Чарли бил многу трпелив со неа и ја научил многу за фотографирањето кучиња. Погледнете дел од нејзините неверојатни фотографии и подгответе се да бидете воодушевени!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар